forum portalu Hipologia.pl

Wojciech Mickunas zaprasza
Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 7:16 pm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Araby - jakie naprawdę są ?
Awatar użytkownika

Nie mam araba, ale wnuczkę śp.Berberysa więc klaczkę, która ma w sobie sporo z arabka.
Spokojnie ułożona, staram się być dla niej zrozumiała i wyrozumiała, bo irytacja w momentach mijania się oczekiwań i ich spełnienia jest łatwa do wychwycenia i determinuje zmiany w postępowaniu z koniem. A pragnienie koń ma jedno: kontakt, dotyk, wspólna zabawa, nauka przez zabawę i mile spędzony czas z człowiekiem. Fantastyczne jest to, że gdy mnie widzi, galopem podbiega i czegoś oczekuje... Myślę, że nie wolno mi zaniechać gestu w jej stronę bo kilka razy tak zrobię i koń przestanie biec, rżeć z radością. Poza tym czuła na dotyk, co fajnie się przekłada na pracę z grzbietu, bez wędzidła, bo i po co. Jest impulsywna, jest niecierpliwa (kwestia młodego wieku), ale zaufanie, spokój ma w sobie co pomaga bardzo. Kowal tylko werkuje ją w trybie przyspieszonym.

I co ważne: mają dobre kopyta :!:

www.stajniabartodziej.republika.pl

Awatar użytkownika

ja również od niedawna jestem posiadaczką Arabka :)
konik ma 7 lat a wliczając hodowcę jestem jego 4 właścicielem...
troszeczkę po przejściach bytowo-wychowawczych...mam go od lutego więc dopiero dochodzimy miedzy sobą do porozumienia..

przyznam fakt że jest elektryczny, nie toleruje siły w nadmiarze i przymusem nic sie nie osiągnie :) ale to taki wdzięczny przyjaciel..
podobały mi się araby od zawsze ale zawsze twierdziłam ze kon nie dla mnie bo za mały...zawsze chciałam mieć takiego powyżej 168cm... :)

ale jako że finanse nie pozwalały na zakup konia.. mój znajomy dzięki któremu za młodu spędzałam każdy dzień w siodle.. podarował mi swojego Arabka-bo czasu dla niego nie miał... więc mam konika w leasingu :P

ale teraz wiem że żadnego innego konia nie chce bo ten jest spełnieniem marzeń :)

a oto i on: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 8881_n.jpg

na razie pracujemy nad zwiększeniem masy bo chłopakowi parę kg brakuje :)

"Każdy koń jest inny i patrzy na te same sprawy w różny sposób. Abyśmy mogli odnieść sukces z końmi, musimy spróbować spojrzeć na rzeczy z ich punktu widzenia, a potem odpowiednio starać się z nimi pracować"

Awatar użytkownika

Moja arabka ma tyle do powiedzenia jeśli chodzi o araby:

http://www.youtube.com/watch?v=5S9y6D9ia9E

a tak się cieszy na wyjazd w teren:

http://www.youtube.com/watch?v=ipsmYIsQ ... e=youtu.be

Awatar użytkownika

Araby na co dzień zachowują się tak:

http://www.youtube.com/watch?v=o1hCErmf3yE

Pozdrawiamy arabiarzy:) (których jest mało)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6